Podkręć metabolizm naturalnie!

292

Przyroda oferuje nam wiele dobrodziejstw, które w naturalny sposób przyczyniają się do przyspieszenia metabolizmu. Czy wiecie, gdzie dokładnie można znaleźć termogeniki i w jaki sposób działają? Dzisiejszy artykuł podpowie Wam, które z nich są najskuteczniejsze, zapraszam 🙂 Zatem podkręć swój metabolizm naturalnie!

podkręć metabolizm naturalnie!

Podkręć metabolizm naturalnie! Naturalne termogeniki, to:

WITAMINA C

Stymuluje produkcję L-karnityny, która przyspiesza termogenezę. Jest niezbędna w produkcji kolagenu, dzięki któremu nasza skóra jest właściwie napięta. Witaminę C znajdziemy w owocach i warzywach, np. cytrusach, jabłkach, pomidorach, kapuście.

OSTRE PRZYPRAWY

Imbir, czosnek, chili zawierają kapsaicynę, która pobudza receptory obecne w białych i brązowych komórkach tłuszczowych. Regularne przyjmowanie tej substancji powoduje wzrost termogenezy, przyspiesza utlenianie kwasów tłuszczowych i wytwarzanie ATP – nośnika energii w organizmie.

CZERWONA I ZIELONA HERBATA

Dzięki zawartej w liściach katechinie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Składnik ten w dużych ilościach znajdziemy również w czerwonym wytrawnym winie.

GUARANA

Pochodzący z Ameryki Południowej owoc zawiera w swoim składzie guaraninę – substancję o działaniu podobnym do kofeiny. Najlepsze efekty odchudzające guarana daje w połączeniu z innymi ziołami, np. zieloną herbatą.

KARCZOCH I ZIELONA KAWA

Zawarty w nich kwas chlorogenowy stymuluje spalanie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.

GARCINIA CAMBOGIA

Kwas hydroksycytrynowy HCA odpowiada za właściwości odchudzające tej rośliny. Wpływa na wzrost termogenezy, spowalnia przemianę węglowodanów w tłuszcze, a także wysyła do mózgu sygnały informujące o sytości organizmu oraz braku zapotrzebowania na pożywienie.

Artykuły, które mogą Cię również zainteresować:

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zdrową i smaczną dietą, śledź mnie na Facebooku i Instagramie  Tam częściej pojawiają się zdrowe pyszności 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij