Warsztaty i spotkania autorskie

Badania pokazują, że już niestety co piąte polskie dziecko ma problemy z nadwagą i otyłością! Dane są naprawdę alarmujące i trzeba zacząć działać, aby zwalczyć to negatywne zjawisko. Przyczyn otyłości jest wiele, m.in. czynniki genetyczne, środowiskowe, ale w głównej mierze jest to brak świadomości żywieniowej. Jako dietetyk i mama wychodzę naprzeciw z pomocą skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Poprzez wspólną zabawę i edukację uczę dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych, propaguję zdrową dietę i tym samym, przyczyniam się do zwalczania problemu nadwagi i otyłości wśród dzieci.

Oferuję przyjazne warsztaty żywieniowe, na których dzieci otrzymują istotną wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, a później same wykorzystują ją w praktyce. Każdy warsztat składa się z dwóch części: edukacyjnej i praktycznej i trwa około 60-90 minut w zależności od liczby i zaangażowania uczestników.

Część edukacyjna to omówienie konkretnego problemu (w zależności od rodzaju warsztatu), a część praktyczna, to tworzenie zdrowych alternatyw w atmosferze zabawy.

Każdy rodzaj warsztatu dostosowuję do wieku dzieci oraz ich umiejętności, aby mogły jak najwięcej skorzystać z przeprowadzonych zajęć.
Warsztaty są prowadzone w oparciu o moje autorskie pomysły, gdzie wykorzystuję zdobyte doświadczenie i wiedzę. Zajęcia są wzbogacone o wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć (materiały dydaktyczne, fartuszki, sprzęt kuchenny dla dzieci, produkty spożywcze, itd.).

warsztaty zywieniowe dla dzieci

Propozycje warsztatów tematycznych

Oprócz standardowych warsztatów zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oferuję także warsztaty tematyczne, które są ściśle ukierunkowane na dane zagadnienie i pozwalają mu się bliżej przyjrzeć 🙂 Poniżej znajdą Państwo przykładowe tematy takich warsztatów 🙂

1. Co zamiast cukru? Uczymy się robić zdrowe i wartościowe smakołyki.

Rozmawiamy z dziećmi o szkodliwości cukru i jego negatywnym wpływie na zdrowie. Dzieci poznają zdrowe zamienniki rafinowanego cukru, które można wykorzystać do stworzenia ulubionych deserków. Omawiam z dziećmi skład popularnej, ale bardzo niezdrowej nutelli. Część praktyczna, to tworzenie np. pysznego, zdrowego kremu czekoladowego z wykorzystaniem daktyli i innych sekretnych składników 🙂

2. Owocowe eksperymenty.

Dzieci poznają najważniejsze właściwości wybranych owoców. Mają możliwość także poznać kilka egzotycznych gatunków, mniej znanych na polskim rynku. Rozmawiamy o witaminach i o tym, dlaczego są one tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Po części edukacyjnej, dzieci przygotowują sałatki owocowe z dodatkiem zdrowego sosu czekoladowego zrobionego na bazie suszonych daktyli i kakao.

3. Warzywna supermoc.

Rozmawiamy z dziećmi o warzywach i ich wartości odżywczej. Bawimy się w zgadywanki i dzieci poznają warzywa za pomocą zmysłu dotyku i smaku. W części praktycznej dzieci pobudzają zmysł wyobraźni i tworzą pyszne kanapki z warzywnymi buźkami. Oczywiście później z apetytem konsumują swoje kulinarne dzieła 🙂

4. Woda zdrowia doda.

Dzieci poznają znaczenie wody dla organizmu. Rozmawiamy o szkodliwości słodkich napojów i wód smakowych. W części praktycznej tworzymy z dziećmi pyszne i zdrowe lemoniady.

5. Zdrowy talerzyk.

Rozmawiamy z dziećmi o produktach spożywczych i piramidzie zdrowego żywienia. Dzieci uczą się, jak prawidłowo komponować posiłki i jakie produkty spożywcze powinny występować w ich diecie najczęściej, a których lepiej unikać. W części praktycznej dzieci komponują z dostępnych produktów spożywczych własny posiłek na kolorowym talerzyku.

To są moje propozycje tematyczne, ale chętnie zrealizuję także inne pomysły. Serdecznie zapraszam do kontaktu 🙂

warsztaty zywieniowe dla dzieci
Najwspanialszą zapłatą jest dla mnie radość dzieciaczków! 🙂 A w moich zielonych “natkowych” fartuszkach prezentują się przeuroczo! 🙂
warsztaty dla dzieci
Dzieci za każdym razem wspaniale współpracują! 🙂
Kocham swoją pracę, po prostu! 🙂

Dla kogo kieruję ofertę warsztatów?

Warsztaty są stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku 3-7 lat. Natomiast jestem otwarta także na przeprowadzenie warsztatów dla starszych dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych! 🙂 Niezależnie od grupy wiekowej gwarantuję:

  • przekazanie wartościowej wiedzy tematycznej,
  • niezapomnianą część praktyczną,
  • wspaniale spędzony czas! 🙂
warsztaty kulinarne poznan
Kilka zdjęć z warsztatów z okazji Dnia Kobiet 🙂

Koszt warsztatów

Koszt: 30zł/osoba (minimalna liczba osób w grupie 15, maksymalna – 30)
Cena obejmuje uczestnictwo w warsztatach, wszelkie niezbędne materiały merytoryczne potrzebne do ich przeprowadzenia, naczynia, sztućce, produkty spożywcze, upominki dla uczestników.

*w przypadku warsztatów odbywających się w promieniu 30 km od Mosiny (woj. wielkopolskie) nie doliczam dodatkowych opłat związanych z przejazdem 🙂

Spotkania autorskie

Jako autorka książek o tematyce zdrowotno-żywieniowej, serdecznie zachęcam także do skorzystania z mojej oferty spotkań autorsko-edukacyjnych. Po szczegóły zachęcam do kontaktu mailowego: nataliadietetyk01@gmail.com lub tel: 605569700.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do skorzystania z mojej oferty! 🙂
Natalia Dolata

warsztaty kulinarne dla dzieci

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera i odbierz

DARMOWY EBOOK

"Kalorie się liczą, ale Ty nie musisz ich liczyć..."

Nie wysyłam spamu!

Więcej informacji znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij