O mnie

Cześć! 🙂

Nazywam się Natalia Dolata i z wykształcenia jestem dietetyczką kliniczną i psychodietetyczką. Studia wyższe ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, gdzie uzyskałam tytuł magistra tej wspaniałej dziedziny, jaką jest dietetyka.

Obszarami dietoterapii, w jakich się lubuję są: zaburzenia gospodarki węglowodanowo-insulinowej (insulinooporność, cukrzyca insulinoniezależna), zaburzenia pracy tarczycy (np. Hashimoto, niedoczynność tarczycy), zaburzenia hormonalne (np. PCOS), problemy skórne, trądzik i wypadanie włosów.

Z racji tego, że jestem mamą, specjalizuję się także w dietetyce rodzinnej i dziecięcej. Jestem tu dla Was po to, aby poprawić Wasze zdrowie, samopoczucie i zaoszczędzić czas w kuchni. Chętnie podpowiem Wam, jak z łatwością zaplanować rodzinne menu aby wszyscy byli zadowoleni, a na talerzach lądowały same zdrowe pyszności. Z ogromną przyjemnością pomogę każdej Mamie wrócić do formy po ciąży! 🙂

Do każdego pacjenta podchodzę w sposób holistyczny, zwracając uwagę nie tylko na dietę, ale także na aktywność fizyczną, emocje, styl życia.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch wspaniałych dzieciaczków – Zosi i Antosia. Cieszę się, że mogę od najmłodszych lat uczyć ich zdrowego podejścia do diety. Zawodowo chętnie podejmuję współpracę z najmłodszymi i całymi rodzinami, bo uważam, że najlepsze efekty osiąga się działając wspólnie. Macierzyństwo pozwala mi spojrzeć na dietetykę dziecięcą z praktycznej strony, dzięki czemu wiem, że moje porady są trafne. Jeśli jesteś mamą i zastanawiasz się, czy właściwie rozpoczynasz przygodę z rozszerzaniem diety swojego malucha – pytaj 🙂 Jeśli jesteś mamą, ale Twoje dziecko ma problem z nadwagą – napisz, chętnie pomogę 🙂

dlaczego warto gotować z dzieckiem?

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków i nieustannie rozwijam swoje zainteresowania z zakresu dietetyki. Wiedzę poszerzam uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, a w wolnym czasie systematyzuję ją zaglądając do literatury specjalistycznej. Zdaję sobie sprawę z tego, że dietetyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną nauki, dlatego trzeba być na bieżąco, aby móc w jak najlepszy sposób pomóc Pacjentom i świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Moją misją jest pomoc innym w zakresie żywieniowym, szerzenie wiedzy na temat wpływu diety na nasze zdrowie, inspirowanie i motywowanie.

Podczas pracy z Pacjentem szczególną uwagę zwracam na edukację żywieniową, ponieważ zależy mi na tym, aby wykształcić u danej osoby prawidłowe nawyki żywieniowe, które będą towarzyszyć już przez całe życie.

Nie stosuję żadnych schematów, do każdego Pacjenta podchodzę w indywidualny i holistyczny sposób, bo tylko takie podejście jest gwarancją sukcesu. Każdy z nas jest inny i tym samym każdy z nas potrzebuje innej kombinacji żywieniowej, która zapewni zdrowe życie.

Osobiście uwielbiam gotować i dlatego też systematycznie umieszczam na blogu przepisy na różne dania. Swoją wiedzę żywieniową przekazuję także podczas warsztatów dla najmłodszych, gdzie uczę dzieci zasad zdrowej diety i wspólnie przyrządzamy zdrowe i smaczne posiłki.

Uważam, że właściwie zbilansowana dieta jest kluczem do zdrowego życia i mam nadzieję, że wkrótce również Ty się o tym przekonasz 🙂

Serdecznie zapraszam do skorzystania z mojej oferty.

Edit:
Od tego roku (2022) jestem także dumną autorką książki: “Słodycze bez cukru i słodzików“.

Moja pierwsza książka już w sprzedaży!

Od roku 2024 jestem autorką kolejnej, fantastycznej książki: “130 przepisów na sezonowe potrawy o niskim indeksie glikemicznym”.

Wybrane szkolenia i konferencje, w których uczestniczyłam:
*na większości widnieje moje nazwisko panieńskie, ale to wciąż ja, żeby nie było żadnych wątpliwości 🙂

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Dolata

Zapisz się do newslettera i odbierz

DARMOWY EBOOK

"Kalorie się liczą, ale Ty nie musisz ich liczyć..."

Nie wysyłam spamu!

Więcej informacji znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij