Podkręć metabolizm naturalnie!


Przyroda oferuje nam wiele dobrodziejstw, które w naturalny sposób przyczyniają się do przyspieszenia metabolizmu. Czy wiecie, gdzie dokładnie można znaleźć termogeniki i w jaki sposób działają? Dzisiejszy artykuł podpowie Wam, które z nich są najskuteczniejsze, zapraszam 🙂

 

WITAMINA C

Stymuluje produkcję L-karnityny, która przyspiesza termogenezę. Jest niezbędna w produkcji kolagenu, dzięki któremu nasza skóra jest właściwie napięta. Witaminę C znajdziemy w owocach i warzywach, np. cytrusach, jabłkach, pomidorach, kapuście.

OSTRE PRZYPRAWY

Imbir, czosnek, chili zawierają kapsaicynę, która pobudza receptory obecne w białych i brązowych komórkach tłuszczowych. Regularne przyjmowanie tej substancji powoduje wzrost termogenezy, przyspiesza utlenianie kwasów tłuszczowych i wytwarzanie ATP – nośnika energii w organizmie.

 

CZERWONA I ZIELONA HERBATA

Dzięki zawartej w liściach katechinie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Składnik ten w dużych ilościach znajdziemy również w czerwonym wytrawnym winie.

 

GUARANA

Pochodzący z Ameryki Południowej owoc zawiera w swoim składzie guaraninę – substancję o działaniu podobnym do kofeiny. Najlepsze efekty odchudzające guarana daje w połączeniu z innymi ziołami, np. zieloną herbatą.

 

KARCZOCH I ZIELONA KAWA

Zawarty w nich kwas chlorogenowy stymuluje spalanie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.

 

GARCINIA CAMBOGIA

Kwas hydroksycytrynowy HCA odpowiada za właściwości odchudzające tej rośliny. Wpływa na wzrost termogenezy, spowalnia przemianę węglowodanów w tłuszcze, a także wysyła do mózgu sygnały informujące o sytości organizmu oraz braku zapotrzebowania na pożywienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *