Co zrobić, by dziecko nie jadło śmieci?!

907

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, co zrobić by ich dziecko zamiast niezdrowego, śmieciowego jedzenia jadło pełnowartościowy pokarm. Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy wdrożyć w życie kilka poniższych zasad, którymi chętnie się z Wami podzielę 🙂 Co zrobić, by dziecko nie jadło śmieci – wystarczy konsekwentnie trzymać się tych reguł.

1. Bądź przykładem dla swojego dziecko i odżywiaj się zdrowo!

To jest tak naprawdę podstawowa i najważniejsza zasada! Pamiętaj, że dla swojego dziecka jesteś wzorem do naśladowania. Zatem jeśli będziesz zwracać uwagę na właściwy dobór produktów żywieniowych, ono również będzie tak robić. Dzieci naśladują nas dorosłych i obserwują nawet wtedy, gdy myślimy, że nas nie widzą… 😉

2. Nie trzymaj w domu śmieciowego jedzenia

To proste – jeśli nie kupisz paczki chipsów czy ciasteczek z tłuszczami trans, nie będziesz miała ich w domu, nie sięgniesz po nie, gdy poczujesz głód 🙂 Nie kupuj śmieci! Miej za to sezonowe owoce, bakalie, dobrej jakości jogurty, kefiry, albo produkty, z których łatwo i szybko przygotujesz słodką ale zdrową przekąskę. Na moim blogu znajdziesz mnóstwo inspiracji, chociażby na pyszne daktylowo-orzechowe kuleczki albo ciasto twarogowo-kakaowe.

3. Komponuj pełnowartościowe posiłki

Staraj się gotować zdrowo na co dzień. Jeśli zapewnisz swojemu dziecku odpowiednio zbilansowane główne posiłki w ciągu dnia, najprawdopodobniej nie będzie ono sięgać po niezdrowe przekąski. Pamiętaj, że zdrowe gotowanie może być łatwe i przyjemne, wystarczy bazować na naturalnych produktach, a nie przetworzonej żywności.

4. Do picia podawaj wodę

Od najmłodszego polecam Tobie uczyć dziecko, że do zaspokojenia pragnienia służy tylko woda. Zwykła woda, a nie jakieś smakowe coś. To bardzo ważna zasada, a niestety wielu rodziców podaje swoim maluchom soki. Nie mam nic przeciwko, aby dziecko wypiło nieco soku np. do śniadania. Jednak w ciągu dnia, gdy organizm potrzebuje co jakiś czas nawodnienia, wówczas powinniśmy sięgnąć tylko i wyłącznie po wodę.

5. W miarę możliwości spożywajcie wspólnie posiłki

To również jest bardzo ważne, aby usiąść wspólnie do posiłku i zjeść w miłej, rodzinnej atmosferze. Niech dziecko widzi, że rodzice także mają na talerzach te same, zdrowe produkty. Jedzmy wspólnie, zdrowo i bez pośpiechu.

Jak widzicie, zasady są bardzo proste i myślę, że przy odrobinie chęci wielu rodziców może je wdrożyć w codzienne życie. Serdecznie Was do tego zachęcam, bo prawidłowe i zdrowe odżywianie ma naprawdę ogromny wpływ na rozwój Waszych dzieci.

Przeczytaj także:

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zdrową i smaczną dietą, śledź mnie na Facebooku i Instagramie 🙂 Tam częściej pojawiają się zdrowe pyszności 🙂

Zapisz się do newslettera i odbierz

DARMOWY EBOOK

"Kalorie się liczą, ale Ty nie musisz ich liczyć..."

Nie wysyłam spamu!

Więcej informacji znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Join the Conversation

  1. nie uczmy dzieci zlych nawykow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij