Czy warto jeść przekąski?

1.6K

Czy warto jeść przekąski? Nie, nie warto. Odpowiedź jest bardzo prosta, a jednak wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez sięgania po coś do przekąszenia. Temat przekąsek jest tak samo ważny, jak temat ilości posiłków w ciągu dnia, które powinniśmy zjadać. Żyjemy w czasach, w których dostęp do żywności jest naprawdę na każdym kroku i bardzo często zapominamy o tym, jak ważne są przerwy między posiłkami. Przerwa, to znaczy okres, gdzie nie spożywamy nic. Dozwolone są czyste napary herbaty, kawa i oczywiście woda. Kto zastosuje taką dietę i skupi się na zjadaniu pełnowartościowych posiłków zauważy, że często wystarczą mu trzy, czasami nawet dwa odżywcze posiłki i tyle 🙂 Czy warto jeść przekąski? Serdecznie zapraszam do artykułu.

Czy warto jeść przekąski?

Czy warto jeść przekąski?

Jak już wiecie, nie warto. Również uważam, że nie ma czegoś takiego jak zdrowa przekąska. Owszem, zaraz ktoś napisze, że przecież owoce i orzechy są wartościowe. To prawda, są. Natomiast należy wkomponować je w nasze główne posiłki. Każdego dnia powinniśmy skupić się na wartościowych posiłkach, po których zjedzeniu należy dać organizmowi czas odpocząć i tyle. To jest naprawdę bardzo proste 🙂 Jeszcze do niedawna, w latach 60. ludzie jedli zaledwie trzy posiłki dziennie i takie rozwiązanie moim zdaniem powinno wrócić do łask. Sięganie po przekąski wiąże się ze stałym stymulowaniem insuliny, co w konsekwencji prowadzi do oporności insulinowej, a następnie cukrzycy. W ogóle, rozmawiając z moimi podopiecznymi mam wrażenie, że wielu z nas po prostu boi się uczucia głodu. A tak naprawdę bycie głodnym jest częścią naszej fizjologii i naprawdę, warto taki stan poczuć.

Poza tym należy mieć na uwadze, że przekąski to najczęściej słodycze pod inną postacią. Większość z nich zawiera rafinowaną mąkę i cukier. Ciasteczka, muffinki, budynie, galaretki, rolki owocowe, batoniki, wafle ryżowe… rzeczy, których absolutnie nie potrzebujemy by być zdrowi! A jeśli zależy nam na zrujnowaniu naszego zdrowia, to jak najbardziej – zajadajmy się takimi przekąskami.

Podsumowując

Przekąski to pierwsza rzecz, którą należy wykluczyć z naszej codziennej diety, jeśli zależy nam na zdrowiu. Za każdym razem, gdy masz ochotę sięgnąć po przekąskę, należy zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście chodzi o nasz głód, czy może po prostu sięgamy po nią z nudów? A może kolejny czekoladowy batona ma poprawić Twój nastrój? Jeśli jesteś głodna/y pomiędzy głównymi posiłkami to znaczy, że nie są one prawidłowo zbilansowane, po prostu. Obawiasz się, że nie wytrzymasz od jednego posiłku do drugiego? Sięgnij po ulubioną herbatę, czarną kawę i wodę.

Jeśli wciąż czujesz się zagubiona/y jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, to zachęcam Cię do skorzystania z mojej oferty dietetycznej 🙂

Powodzenia! 🙂

Artykuł powstał w oparciu o książkę: “Kod otyłości. Sekrety utraty wagi”. dr Jason Fung

Przeczytaj także:

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zdrową i smaczną dietą, śledź mnie na Facebooku i Instagramie 🙂 Tam częściej pojawiają się zdrowe pyszności 🙂

Zapisz się do newslettera i odbierz

DARMOWY EBOOK

"Kalorie się liczą, ale Ty nie musisz ich liczyć..."

Nie wysyłam spamu!

Więcej informacji znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij