Dieta Montignaca – moja nowa dieta gotowa.

219

Kochani, dopytujecie i dopytujecie o jakąś nową dietę gotową, no i proszę bardzo! 🙂 Tym razem Montignac. Już wiecie doskonale, że lubuję się w dietach o niskim indeksie glikemicznym i po prostu ten sposób odżywiania zachwalam i polecam każdemu. Wiele osób natomiast bardzo lubi moją dietę gotową Low Carb, głównie z uwagi na prostotę i zawartość tylko 3 posiłków dziennie. Montignac, którego teraz Wam proponuję jest w moim wydaniu również dietą trzy posiłkową o niższej niż standardowa dzienna podaż węglowodanów. Dieta Montignaca – moja nowa dieta gotowa.

gotowa, prosta i pyszna dieta Montignaca
Gotowa, prosta i pyszna dieta Montignaca

W skrócie o diecie Montignaca

Dieta Montignaca to sposób odżywiania stworzony przez dr Michela Montignaca, francuskiego kardiologa, zbliżony do kuchni śródziemnomorskiej i oparty na produktach o niskim indeksie glikemicznym (do 55). W tym sposobie odżywiania odchodzimy od liczenia kalorii, a raczej skupiamy się na indywidualnym odczuciu sytości po posiłku. Stawianie na produkty o niskim IG sprzyja kontroli łaknienia i poczuciu sytości. Francuski doktor doszedł do wniosku, że w celu pozbycia się zbędnych kilogramów należy spożywać naturalne produkty najwyższej jakości i o niskim indeksie glikemicznym, czyli takie, które nie powodują gwałtownych skoków cukru we krwi. W metodzie Montignaca bardzo ważne jest również to, żeby posiłki spożywać regularnie, w miarę możliwości o stałych porach, co również będzie sprzyjać kontroli glikemii. Oczywiście metoda bazowania na produktach o niskim indeksie glikemicznym jest jak najbardziej korzystna dla naszego zdrowia, natomiast pamiętajmy, że aby schudnąć konieczny jest deficyt energetyczny. Dlatego też moja dieta występuje w aż trzech wersjach kalorycznych: 1500/1700 i 1900 kcal/dobę, aby każdy mógł dobrać ją pod swoje indywidualne potrzeby.

Komu szczególnie polecam dietę Montignaca?

 • osobom z nadwagą lub otyłością,
 • osobom z zaburzeniami glikemicznymi,
 • osobom z insulinoopornością, cukrzycą typu 2 lub predyspozycjami do tych chorób,
 • osobom, które chcą nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych,
 • osobom, które mają niewiele czasu na stanie w kuchni i szykowanie posiłków, a jednak chcą jeść zdrowo,
 • wszystkim, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.

Kilka słów o mojej diecie gotowej Montignaca

Moja gotowa dieta Montignaca jest dietą bardzo prostą do przygotowania. Mamy trzy pyszne i sycące posiłki z niskim indeksem glikemicznym każdego dnia. Pomiędzy nimi warto pić wodę, ale o tym pewnie doskonale wiecie. Rozkład makroskładników w tej diecie wygląda następująco:

Białko: 25%,
Tłuszcz: 40%,
Węglowodany: 35%.


Taki rozkład makroskładników pozwala nam zakwalifikować tę dietę do rodziny diet o obniżonej podaży węglowodanów. Klasyczny Montignac może ale nie musi być jednocześnie dietą low carb, ja natomiast postanowiłam drugi raz wprowadzić tego typu dietę do swojej oferty diet gotowych. Moja klasyczna gotowa dieta Low Carb „po prostu” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem z Waszej strony, dlatego postanowiłam wyjść Wam naprzeciw i stworzyć nowe, równie pyszne i proste posiłki spełniające takie założenia.

prosta dieta montignaca

Co zyskujecie wraz z moją gotową dietą Montignaca?

 • ekstremalnie proste i szybkie w przygotowaniu posiłki (śniadania przygotujecie w 5-10 minut, obiady w max 20 minut, a kolacje w 5-15 minut),
 • posiłki nie wymagają użycia piekarnika,
 • jest zachowana sezonowość, odżywczość i charakter przeciwzapalny diety,
 • niski indeks i niski ładunek glikemiczny posiłków,
 • dieta daje poczucie sytości na długo.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do internetowego sklepu 🙂

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zdrową i smaczną dietą, śledź mnie na Facebooku i Instagramie 🙂 Tam częściej pojawiają się zdrowe pyszności 🙂

Zapisz się do newslettera i odbierz

DARMOWY EBOOK

"Kalorie się liczą, ale Ty nie musisz ich liczyć..."

Nie wysyłam spamu!

Więcej informacji znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij