Motywacja – jaka powinna być w drodze po zdrowie i szczupłą sylwetkę?

810

Odchudzanie, szczególnie, gdy mówimy o utracie +10 kg, wcale nie jest proste. Tak naprawdę nie jest to coś na chwilę, tylko zmiana na całe życie. Jak podejść do tematu, by znacznie zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie wymarzonej sylwetki? Oczywiście ogromne znaczenie odgrywa nasze nastawienie. Motywacja – jaka powinna być w drodze po zdrowie i szczupłą sylwetkę? Serdecznie zapraszam do krótkiego artykułu.

Motywacja - jaka powinna być w drodze po zdrowie i szczupłą sylwetkę?

Wyróżniamy dwa rodzaje motywacji

  1. Motywacja zewnętrzna
    Ten rodzaj motywacji niestety nie sprawdzi się na dłuższą metę. Motywacja zewnętrzna, to wszystko to, czego pragną inni, ale nie my sami. Taka osoba rozpocznie odchudzanie, ale tylko dlatego, że została namówiona przez lekarza, partnera, koleżankę z pracy… Być może nawet wytrwa w tym zdrowym stylu życia przez jakiś czas, ale na pewno nie na długo.
  2. Motywacja wewnętrzna
    To ona właśnie jest kluczowa podczas odchudzania i zmiany stylu życia na zdrowy! Ten rodzaj motywacji jest ściśle związany z tym, czego pragniemy my sami. Jest mocna, bo dotyczy tylko nas i to my sami chcemy zmienić coś w swoim życiu. Mamy poczucie, że robimy coś dla siebie, i że to, co robimy działa na naszą korzyść.

Odchudzanie jest procesem i musimy liczyć się z tym, że będą lepsze i gorsze dni. Ważne jest to, aby skupić się na jego pozytywnych aspektach, czyli na korzyściach płynących z lepszego samopoczucia, wyglądu zewnętrznego, pewności siebie itp.

Im bardziej podczas całego odchudzania skupimy się na jego dobrych stronach, tym większa szansa, że cała droga uzyskania zdrowia i szczupłej sylwetki będzie dla nas przyjemnością i absolutnie nie będziemy chcieli wrócić do tego, co było kiedyś i co sprawiło, że przestaliśmy się mieścić w ulubione jeansy 🙂

Zachęcam także do lektury artykułów na blogu o podobnej tematyce:

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zdrową i smaczną dietą, śledź mnie na Facebooku i Instagramie 🙂 Tam częściej pojawiają się zdrowe pyszności 🙂 

Zapisz się do newslettera i odbierz

DARMOWY EBOOK

"Kalorie się liczą, ale Ty nie musisz ich liczyć..."

Nie wysyłam spamu!

Więcej informacji znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij