Otyłe dziecko to otyły dorosły

969

Obecnie wiadomo, że przekarmianie dzieci i młodzieży, prowadzące często do nadmiaru masy ciała, a nawet otyłości, może pozostawić trwały ślad w postaci zwiększenia liczby komórek tkanki tłuszczowej. One niestety pozostają przez całe życie człowieka w gotowości metabolicznej, tj. są potencjalnym spichlerzem gromadzących się trójglicerydów. Niestety smutną prawdą jest, że otyłe dziecko to otyły dorosły. Dlatego właśnie także ważne jest, aby dbać o dietę naszych dzieci już od samego początku i kształtować w nich prawidłowe nawyki żywieniowe, które zaowocują w przyszłości.

otyłe dziecko to otyły dorosły

Często jest tak, że rodzicie otyłych dzieci z góry zakładają, że przecież z tego wyrosną… Owszem, o ile masa ciała z czasem może ulec zmniejszeniu, to już nagromadzone w dzieciństwie adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, pozostaną na zawsze.

Wiadomo, że liczba komórek tkanki tłuszczowej (adipocytów) nie ulega zmniejszeniu nawet podczas stosowania kuracji odchudzającej. Zmniejsza się w nich jedynie zawartość tłuszczu. Zatem osoby z nadmierną masą ciała w dzieciństwie, wykazują dużą skłonność do ponownej otyłości w późniejszych latach. Dzieje się to nawet już przy niewielkich błędach dietetycznych.

Zatem najlepszym rozwiązaniem jest nauczanie dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat i do tego właśnie namawiam wszystkich rodziców! 😉 Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne. Wystarczy być dobrym przykładem dla swoich pociech i samemu odżywiać się zdrowo. Na moim blogu znajdziecie mnóstwo pysznych pomysłów na zdrowe posiłki dla całej rodziny, zachęcam do skorzystania z nich. Jeśli chcecie uniknąć schematu otyłe dziecko to otyły dorosły, zadbajcie o swoją dietę jeszcze dziś!

Oto kilka moich propozycji na zdrowe i fajne posiłki dla dzieci:

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zdrową i smaczną dietą, śledź mnie na Facebooku i Instagramie 🙂 Tam częściej pojawiają się zdrowe pyszności 🙂

Zapisz się do newslettera i odbierz

DARMOWY EBOOK

"Kalorie się liczą, ale Ty nie musisz ich liczyć..."

Nie wysyłam spamu!

Więcej informacji znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
natka-pietruszki.pl © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij