Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tutułach
Szukaj w treści
Szukaj we wpisach
Szukaj w stronach

Co zrobić, by dziecko nie jadło śmieci?! 1

co zrobić, by dziecko nie jadło śmieci

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, co zrobić by ich dziecko zamiast niezdrowego, śmieciowego jedzenia jadło pełnowartościowy pokarm. Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy wdrożyć w życie kilka poniższych zasad, którymi chętnie się z Wami podzielę 🙂 Co zrobić, by dziecko nie jadło śmieci – wystarczy konsekwentnie trzymać się tych reguł.

1. Bądź przykładem dla swojego dziecko i odżywiaj się zdrowo!

To jest tak naprawdę podstawowa i najważniejsza zasada! Pamiętaj, że dla swojego dziecka jesteś wzorem do naśladowania, zatem jeśli będziesz zwracać uwagę na właściwy dobór produktów żywieniowych, ono również będzie tak robić. Dzieci naśladują nas dorosłych i obserwują nawet wtedy, gdy myślimy, że nas nie widzą… 😉

2. Nie trzymaj w domu śmieciowego jedzenia

To proste – jeśli nie kupisz paczki chipsów czy ciasteczek z tłuszczami trans, nie będziesz miała ich w domu, nie sięgniesz po nie, gdy poczujesz głód 🙂 Nie kupuj śmieci! Miej za to sezonowe owoce, bakalie, dobrej jakości jogurty, kefiry, albo produkty, z których łatwo i szybko przygotujesz słodką ale zdrową przekąskę. Na moim blogu znajdziesz mnóstwo inspiracji, chociażby na pyszne daktylowo-orzechowe kuleczki albo ciasto twarogowo-kakaowe.

3. Komponuj pełnowartościowe posiłki

Staraj się gotować zdrowo na co dzień. Jeśli zapewnisz swojemu dziecku odpowiednio zbilansowane główne posiłki w ciągu dnia, najprawdopodobniej nie będzie ono sięgać po niezdrowe przekąski. Pamiętaj, że zdrowe gotowanie może być łatwe i przyjemne, wystarczy bazować na naturalnych produktach, a nie przetworzonej żywności.

4. Do picia podawaj wodę

Od najmłodszego polecam Tobie uczyć dziecko, że do zaspokojenia pragnienia służy tylko woda. Zwykła woda, a nie jakieś smakowe coś. To bardzo ważna reguła, a niestety wielu rodziców podaje swoim maluchom soki. Nie mam nic przeciwko, aby dziecko wypiło nieco soku np. do śniadania, ale w ciągu dnia, gdy organizm potrzebuje co jakiś czas nawodnienia, wówczas powinniśmy sięgnąć tylko i wyłącznie po wodę.

5. W miarę możliwości spożywajcie wspólnie posiłki

To również jest bardzo ważne, aby usiąść wspólnie do posiłku i zjeść w miłej, rodzinnej atmosferze. Niech dziecko widzi, że rodzice także mają na talerzach te same, zdrowe produkty. Jedzmy wspólnie, zdrowo i bez pośpiechu.

W ten sposób dobrnęliśmy do końca 🙂 Jak widzicie, zasady są bardzo proste i myślę, że przy odrobinie chęci wielu rodziców może je wdrożyć w codzienne życie. Serdecznie Was do tego zachęcam, bo prawidłowe i zdrowe odżywianie ma naprawdę ogromny wpływ na rozwój Waszych dzieci.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Co zrobić, by dziecko nie jadło śmieci?!