6 powodów dla których warto używać oregano!


Oregano, a właściwie lebiodka pospolita, znane jest nam przede wszystkim jako przyprawa do pizzy czy makaronów. Jednak powinno ono gościć w naszej diecie zdecydowanie częściej! Oto kilka powodów dlaczego 🙂

  1. Za sprawą zawartości olejku eterycznego bogatego w karwakrol i tymol, oregano charakteryzuje się silnymi właściwościami bakterio- i grzybobójczymi. Działa na wiele bakterii oraz pleśni, m.in. E.coli, gronkowca złocistego oraz ostatnio bardzo modne grzyby Candida albicans. Zatem jeśli chcesz oczyścić swój organizm, koniecznie zaopatrz się w olejek z oregano!
  2. Oregano zawiera kwas rozmarynowy, który jest silnym antyoksydantem wspierającym nasz system immunologiczny!
  3. Dzięki zawartości beta-kariofilenu, czyli substancji hamującej rozwój stanów zapalnych, oregano może wykazywać korzystne działanie w walce z chorobami przewlekłymi, takimi jak miażdżyca, czy osteoporoza.
  4. W jednych z badań zasugerowano, że oregano normalizuje poziom cukru we krwi.
  5. Oregano zwalcza nowotwory i to jest fakt! Badania naukowe dowiodły, że wyciąg z olejku oregano zwalcza komórki raka jelita grubego.W innych badaniach wykazano, że znajdujący się w oregano karnozol wykazuje właściwości przeciwzapalne, a także ma obiecujące wyniki w walce z nowotworami prostaty, piersi, a także czerniakiem i białaczką.
  6. Za sprawą olejków eterycznych oregano zwalcza infekcję górnych dróg oddechowych i z powodzeniem może być stosowane podczas inhalacji parowych.

 

Teraz już wiesz, jakie korzyści niesie za sobą stosowanie tej przyprawy, zatem KONIECZNIE włącz oregano do swojej diety! 🙂

 

Psss! Spróbuj jajecznicę z oregano! Jest przepyszna :):):)
(moja wersja jest wzbogacona także o cukinię, polecam!)

jajecznica

 

Pozdrawiam,
Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *